Zagłębie pokonane. Koniec gry w Pucharze Polski (Zdjęcia)

Paweł Kucharski
Zagłębie Lubin vs. Widzew Łódź - mecz o mistrzostwo ekstraklasy - 27 lipca 2007
Zagłębie Lubin vs. Widzew Łódź - mecz o mistrzostwo ekstraklasy - 27 lipca 2007 Fot. Janusz Wójtowicz
Piłkarze Zagłębia Lubin zagrali dziś na wyjeździe z Widzewem Łódź. Spotkanie w ramach 1/16 finału Pucharu Polski zwyciężyli gospodarze 1:0 i tym samym wyeliminowali Dolnoślązaków z dalszych rozgrywek.

Bardzo krótko trwała przygoda piłkarzy Zagłębia Lubin z Pucharem Polski. Podopieczni trenera Marka Bajora w 1/16 finału tych rozgrywek przegrali w Łodzi z tamtejszym Widzewem 0:1. Zwycięski gol dla rywali padł w dogrywce, a jego autorem był Paweł Grischok, który popisał się kapitalnym uderzeniem z ponad 20 metrów.

Zgodnie z przewidywaniami, trener Bajor nie dokonał wielu zmian w składzie. Postawił na najsilniejszy skład, a kontuzjowanego Grzegorza Bartczaka zastąpił Bartosz Rymaniak.

Tymczasem szkoleniowiec Widzewa, Andrzej Kretek, dał odpocząć kilku swoim podstawowym zawodnikom. W wyjściowym zestawieniu łodzian zabrakło m.in. Darvydasa Sernasa oraz Marcina Robaka, którzy w ostatnim meczu ligowym zaaplikowali Śląskowi Wrocław aż pięć bramek.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, zwłaszcza w pierwszej połowie. Przewagę pozycyjną mieli lubinianie, ale niewiele z niej wynikało.

Widząc nieporadność w poczynaniach lubinian, trener gospodarzy zwietrzył szansę na dobry wynik. Od początku drugich 45 minut posłał do boju dwóch Litwinów - Mindaugasa Pankę i wspomnianego Sernasa. Zmiany te przyniosły pożądany efekt, bowiem z każdą upływającą minutą Widzew grał coraz lepiej. Ostrzeżeniem dla lubinian były dwa silne uderzenia zza pola karnego Sernasa.

W znakomitej okazji sam na sam z Bojanem Isailoviciem znalazł się również Łukasz Grzeszczyk, ale dobrą asekuracją własnego bramkarza popisał się Bartosz Rymaniak.

Lubinianom udało się dotrwać do dogrywki. W niej nadal przeważali łodzianie. W 97. minucie po faulu Costy Nhamoi-nesu sędzia podyktował rzut karny dla Widzewa. Strzał Panki zdołał jednak obronić Isailović. To nie podłamało gospodarzy, którzy 6 minut później zdobyli decydującą bramkę.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Bramka: Grischok (103)
Sędziował: Marcin Borski z Warszawy. Widzów: 6500.
Widzew: Kaniecki - BudkaI, Szymanek, BieniukI, Lisowski - Grischok, Grzeszczyk, Kuklis (46 PankaI), Grzelak (81 Broź) - Ceglarz (46 Sernas), Grzelczak.

Zagłębie: Isailović - RymaniakI, Horvath, Reina, NhamoinesuI - Kocot, M. Bartczak (107 Ekwueme), WilczekI - Kędziora (69 Osmanagić), Traore (91 Djokić), Plizga.

W pozostałych środowych meczach 1/16 finału PP: Flota Świnoujście - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1), OKS 1945 Olsztyn - Odra Wodzisław 2:0 (2:0), Ruch Zdzieszowice - Ruch Chorzów 1:3 (0:1), KSZO Ostrowiec - Arka Gdynia 2:1 (0:0, 0:0, 2:0).

Nasza relacja na żywo z meczu:

3 min - na strzał z 25 metrów zdecydował się Wilczek, ale piłką minęła bramkę Widzewa.
10 min - strzał Costy z kilku metrów, broni Kaniecki
18 min - kolejny strzał zza pola karnego w wykonaniu lubinian. Tym razem próbował Kędziora, ale znów niecelnie.

Za nami 25 minut gry. Przewaga należy do Zagłębia, ale jak na razie lubinianie nie stworzyli sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki.

27 min - w odstępie trzech minut, dwóch piłkarzy Widzewa zostało upomnianych żółtymi kartkami - Bieniuk i Budka

36 min - z 20 metrów uderza Plizga, ale i tym razem Kaniecki sobie poradził.

41 min - ładna wymiana piłki między Plizgą i Traore w polu karnym Widzewa. Ten drugi oddał silny strzał, ale chwilę wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.

Koniec pierwszej połowy.

Po pierwszej połowie spotkania w Łodzi Widzewa remisuje z Zagłębiem 0:0. Mecz nie jest porywającym widowiskiem. Przewagę w posiadaniu piłki i ilości oddanych strzałów mają goście, ale o żadnej z sytuacji podbramkowych lubinian nie można powiedzieć "stuprocentowa".

Po przerwie dwie zmiany w Widzewie: za Kuklisa wszedł Panka, a za Ceglarza pojawił się Sernas.

Początek drugiej połowy podobny do poprzednich 45 minut. Na razie z boiska wieje nudą.

53 min - nadal bezwładna kopanina w środku boiska. Teraz z minimalną przewagą Widzewa.

55 min - Żółte kartki zobaczyli Panka z Widzewa i Wilczek z Zagłębia

64 min - pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Kończy się on słabym strzałem głową.

69 min - zmiana w Zagłębiu: za Kędziorę wchodzi Osmanaglic

76 min - rzut wolny z ok. 20 m wykonuje Sernas, ale piłkę wybija Isailovic

79 min - Traore strzela, ale piłka po nodze obrońcy wychodzi na róg.

81 min - trzecia zmiana w Widzewie: Bróz wchodzi za Grzelaka.

84 min - Grzeszczyko krok od zdobycia bramki dla Widzewa, ale w ostatniej chwili piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybija Rymaniak.

86 - kolejna groźna akcja pod bramką Zagłębia

90 min - Plizga z rzutu rożnego, ale Costa główkuje nad bramką
Sędzia dolicza 2 minuty

Ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Sernasa piłkę z trudem wybija na róg bramkarz Zagłębia.

Koniec regulaminowego czasu gry. Czekamy na dogrywkę.

Rozpoczęła się dogrywka. Zmiana w Zagłębiu Djokic wszedł za Traore.

97 min - rzut karny dla Widzewa za faul Costy

98 min - strzał Panki broni Isailovic

103 min - gola dla Widzewa, efektownym strzałem zza pola karnego, zdobywa Grischok

Koniec pierwszej części dogrywki: Widzew - Zagłębie 1:0

Zaczyna się ostatnie 15 minut dogrywki

106 min - za Bartczaka wchodzi Ekwueme

113 min - Widzew miał szansę na drugą bramkę, ale piłka wysoko przeszła nad poprzeczką Zagłębia

118 min - żółta kartka dla Rymaniaka

Sędzia dolicza jeszcze minutę.

Koniec meczu. PO dogrywce Zagłębie przegrywa w Łodzi z Widzewem 0:1 i odpada w 1/16 Pucharu Polski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani