Jawor: Burda na stadionie, a mecz przerwany. Czy kluby i kibice poniosą kary?

Ewa Chojna
Jawor: Burda na stadionie, a mecz przerwany. Czy kluby i kibice poniosą kary? piotr krzyżanowski

Burdy na trybunach zmusiły sędziów do przerwania meczu o mistrzostwo legnickiej klasy okręgowej pomiędzy Kuźnią Jawor a Odrą Ścinawa. Po 30 minutach spokojnej gry na tablicy wyników widniało wtedy 1:1.

Przy tym wyniku kilkunastu kibiców z Jawora rzuciło się na kibiców Odry bijąc ich brutalnie. Widząc co się dzieje na trybunach piłkarze ze Ścinawy zbiegli z boiska i rzucili się na pomoc bitym. Sędzia nie miał innego wyboru jak natychmiast przerwać mecz. Wśród kibiców Odry na trybunach były całe rodziny oraz bliscy piłkarzy.

Trener Odry Ścinawa, Tomasz Wołoch, nie krył swojego zdenerwowania po tej bójce. Stwierdził nawet, że po latach pracy na boisku zastanawia się czy nie rozstać się z piłką. Dziennikarzom powiedział również, że jest dumny ze swoich piłkarzy, którzy nie bacząc na to co się dzieje rzucili się na pomoc bitym kibicom.

- Do tej pory zatrzymaliśmy jedna osobę, jest to 41-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego - powiedział nam Kordian Mazuryk, oficer prasowy KPP Jawor. - Ciągle trwają ustalenia osób, które brały udział w tym zdarzeniu. Sprawdzamy również czy organizator spotkania prawidłowo dokonał zabezpieczenia meczu - dodaje policjant.

Z naszych ustaleń wynika, że kibice jaworskiego kubu byli nietrzeźwi, a mecz nie był zabezpieczony. W pobliżu stadionu miejskiego nie było również policji.

W najbliższy wtorek, o godz. 15, rozpocznie się posiedzenie Wydziału Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej, na którym rozpatrywana będzie sprawa sobotniej bijatyki w Jaworze.

Czy piłkarze i kibice zostaną ukarani? Do sprawy jeszcze wrócimy.